5 priežastys nuomotis kompiuterinę įrangą įmonėms

Turto valdymas įmonėse dažnai tampa problematiškas, kai techninė ir programinė įranga vystosi neįtikėtinu greičiu, o technologijos greitai pasensta. Iš tiesų, kompiuterinės įrangos priežiūra reikalauja daug išteklių, taip pat ir žmogaus indėlio. Be to, įrangos keitimas daugeliui organizacijų greitai tampa galvos skausmu ir išeikvoja finansinius resursus. Todėl logiška, kad kompiuterinės įrangos nuoma tampa vertingu ir vis populiaresniu sprendimu. Žemiau rasite kelias priežastis, kodėl verta nuomoti kompiuterinę įrangą, ir šios paslaugos privalumus.

5 priežastys nuomotis kompiuterinę įrangą įmonėms 5 priežastys nuomotis kompiuterinę įrangą įmonėms

Pirmoji priežastis: kaina

Įmonių vadovams tai viena skaudžiausių temų. Trumpalaikėje perspektyvoje kompiuterinės įrangos nuoma yra pigesnė, tačiau būtent apskaitos požiūriu tai gali būti ypač naudinga. Pirmiausia, nuomojant įrangą jos nuvertėjimas ir nusidėvėjimas netenka aktualumo, tad būtent kompiuterinės įrangos pirkimui ar taisymui skirtas lėšas galite panaudoti didesnę vertę kuriančioms investicijoms — rinkodarai, reklamai, darbuotojų ugdymui ir pan. Be to, mokamas nuomos mokestis už naudojimąsi įranga yra priskiriamas sąnaudoms ir apima PVM. Pasibaigus nuomos sutarčiai nuomota įranga bus išskaičiuojama iš nebalansinės sąskaitos.

Antroji priežastis: naujausios kartos įranga

Remiantis atliktais tyrimais, kompiuterio eksploatavimo trukmė yra treji metai. Tad įmonei lieka du pasirinkimai:

Įmonė kas trejus metus keičia turimą kompiuterinę įrangą. Visais aspektais tai įmonei greitai tampa per brangu ir neefektyvu, ypač jei darbuotojui reikalinga gausesnė programinė įranga (teksto redagavimo, grafikos redagavimo, saugumo ir kita).

Nuomojant įrangą jos nuvertėjimas ir nusidėvėjimas netenka aktualumo, tad būtent kompiuterinės įrangos pirkimui ar taisymui skirtas lėšas galite panaudoti didesnę vertę kuriančioms investicijoms — rinkodarai, reklamai, darbuotojų ugdymui ir pan.

Įmonė pasilieka įrangą po rekomenduojamo laikotarpio, tačiau rizikuoja susidurti su pasenusiais ir neefektyviais kompiuteriais, o tai reiškia, kad naujausios programinės įrangos versijos gali netinkamai veikti įrenginiuose. Sudėtinga sekti naujausias technologijas ir programinės įrangos versijas, kai užuot skatinusios našumą jos vis labiau eikvoja įrangos išteklius įmonės laiko sąskaita.

Kompiuterinės įrangos nuoma leidžia naudotis naujausios kartos įranga, nereikalaujant didelių investicijų nustatytais laikotarpiais. Įmonei palankiau sudaryti metines nuomos sutartis ar net mėnesines, kurios padės geriau kontroliuoti išlaidas.

Trečia priežastis: vieninga IT infrastruktūra (vienoda įranga, sklandus darbas)

IT įrangos nuoma leidžia užtikrinti įrangos vienodumą, o tai suteikia reikšmingo pranašumo įmonei. IT skyrius administruoja centralizuotą kompiuterinę infrastruktūrą, taip išvengdamas programinės įrangos nesuderinamumo ir užtikrindamas sklandų darbą. Nuo vienodų dokumentų formatų iki sklandžiai veikiančių apskaitos programų bei įmonės debesijos paslaugų — vienoda kompiuterinė įranga tarnaus jums, o ne atvirkščiai.

Dėl nevienalytės infrastruktūros dažnai kyla ir saugumo problemų. Tiesą sakant, neatnaujintas darbalaukis gali susidurti su gedimais, virusais. Tai taip pat gali užteršti kompiuterinę įrangą, o tai neigiamai veikia įmonės veiklos procesus.

Naudojantis IT nuomos paslauga galite greitai ir be vargo išnuomoti būtent jūsų poreikius atitinkančią naujausias technologijas palaikančią kompiuterinę įrangą, su galingais procesoriais ir tam pritaikytais priedais bei programine įranga.

Ketvirta priežastis: pagalba sprendžiant su įranga susijusius klausimus ar gedimus

Rinkdamasi kompiuterinės įrangos nuomos paslaugą įmonė gali atsisakyti ir savo IT skyriaus, kurio išlaikymas kainuoja, norint pašonėje visada turėti savo srities ekspertą. Kai kurie nuomos paslaugų teikėjai siūlo „viskas viename“ paketą, kuriame teikiama pagalba ir IT klausimais. Kitais atvejais, esant gedimui, kompiuterinė įranga tiesiog pakeičiama kita ar pakaitine.

Penkta priežastis: kompiuterinės įrangos keitimas pagal įmonės poreikius

Įmonėms, kurios plečia savo veiklą, dažnai prireikia sukurti ne tik naujas darbo vietas, bet ir skyrius. Tokiais atvejais augančioms kompetencijoms prireikia ir atitinkamos techninės įrangos — grafikos dizaineriams, garso ir šviesų inžinieriams ar architektams dažnai neužtenka įprastų įmonės turimų technikos pajėgumų. Naudojantis IT nuomos paslauga galite greitai ir be vargo išnuomoti būtent jūsų poreikius atitinkančią naujausias technologijas palaikančią kompiuterinę įrangą, su galingais procesoriais ir tam pritaikytais priedais bei programine įranga.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.